top of page
ג'ורג' אליוט

לעולם לא מאוחר מדי להיות
מי שיכולת להיות

מהו אימון נוירו-קוגניטיבי
אימון נוירו-קוגניטיבי -Infinity mind
אני מאמין
יתרונות
כלים ושיטות

"כדי שהאדם יצליח בחייו, העניק לו הבורא שני אמצעים: השכלה ופעילות גופנית. לא בנפרד-אחד לגוף ואחד לנשמה-כי אם את שניהם יחד. עם שני אמצעים אלה יכול האדם להגיע לשלמות".

אפלטון

שילוב בין אימון קוגניטיבי תנועתי-חושי המבוסס על "תכנית רביב למצוינות בספורט" (שפותחה על ידי רוני כהן) ותכנית המשלבת פיתוח מיומנויות קואורדינציה וחשיבה

 

ניתוחי וידאו

 

קואוצ'ינג

 

NLP

 

דימיון מודרך ועבודה עם נשימות

 

פסיכולוגיית ספורט (על פי הצורך)

ביו-פידבק (על פי הצורך)

 

<

 

 

 

 

<

 

<

 

<

 

<

 

<

 

<

מחקר המוח הוא אחד מתחומי המחקר המתקדמים ביותר. בזכותו אנחנו יודעים היום שהתפתחות המוח האנושי אינה נעצרת לעולם ושהמוח הוא דינאמי, פלסטי וניתן לעיצוב ולשכלול מתמיד. ספורטאים, מוסיקאים, תלמידים, מנהלים ועובדים, אנשים בריאים ואנשים הסובלים מקשיים שונים – כל אדם בכל גיל יכול לרכוש מיומנויות חדשות ולשפר במידה דרמטית את הקואורדינציה שלו, את התמצאותו במרחב ואת יכולתו לבצע מטלות מורכבות, הדורשות חלוקת קשב טובה, לסנן נתונים רבים בו-זמנית, לבצע הערכות מסובכות ולקבל החלטות טובות יותר.

 

מהו אימון נוירו-קוגניטיבי

האימון הנוירו-קוגניטיבי הוא שיטת אימון מתקדמת ביותר, שמטרתה לשפר את היכולות המוחיות האנושיות, את תפקודו הקוגניטיבי של המתאמן ולהעצים את יכולותיו בתחומי עיסוקו ובתפקודו היומיומי. שמו של האימון נגזר מן העובדה שהוא עוסק הן בהיבט הקוגניטיבי והן בהיבט הנוירולוגי של המתאמן. הרובד הקוגניטיבי נועד לשפר את יכולות התפיסה ואת עיבוד הנתונים שלו. הרובד הנוירולוגי מכוון לשפר את הפעילות המוחית העצבית שלו ואת זרימת המוליך העצבי דופמין במוח. הדופמין הוא אחד המוליכים העצביים החשובים ביותר במוח, והוא בעל חשיבות מכרעת לתפקודים כגון תנועה, קשב, הערכה, תכנון, ביצוע, וויסות עצמי, קורדינציה, התמצאות במרחב, מוטיבציה ולמידה.

 

אימון נוירו-קוגניטיבי ב-Infinity mind

האימון הנוירו-קוגניטיבי הייחודי והמהפכני שפיתחה ומבצעת חברת Infinity mind מיישם הלכה למעשה את התובנות העדכניות ביותר במחקר המוח. האימון שם דגש על יכולתו הפלסטית של המוח ועל הקשר ההדוק והתלות ההדדית המתקיימת במוח בין מערכות תפקודיות שונות ונפרדות לכאורה, כדוגמת המערכת התנועתית, הקוגניטיבית, החושית והקשבית.

התובנות החדשות בחקר המוח מוצגות על ידי ד"ר ג'ון רייטי, בספרו "מדריך למשתמש במוח": "תפיסת כדור קשורה לתפקודים המוטוריים של המוח. אך עריכת חישוב שכלי אף היא קשורה בהם. ראיות מצטברות מראות שהתנועה חיונית לכל שאר תפקודי המוח, כולל הזיכרון, הרגש, השפה והלמידה. תפקודי המוח ה"גבוהים יותר" התפתחו מהתנועה והם עדין תלויים בה".

 

"אני מאמין"

לתפיסתנו, אימון נוירו- קוגניטיבי יעיל חייב לשלב בין המערכות התנועתיות, הקשביות והקוגניטיביות ולהתבצע הן במצבים השלכתיים באופיים, והן במצבים זהים או דומים למתרחש בחיי היומיום שלו. "אתה משחק כמו שאתה מתאמן", אומרים מאמני ספורט מקצועיים לשחקנים. אנחנו ב-Infinity mind מאמינים שהדבר נכון גם ללימודים, לנגינה, לריקוד או לניהול. מדובר באותם תפקודים ניהוליים, קשביים וקוגניטיביים, הבאים לידי ביטוי בתחומי עיסוק ודעת שונים.

 

יתרונות האימון הנוירו-קוגניטיבי ב- Infinity Mind

שיטת האימון הייחודית של Infinity Mind מקנה למתאמנים יתרונות רבים:

 

שיפור הגמישות המוחית והגדלת היכולת לעבור במהירות בין משימות הדורשות רמת פעילות מוחית שונה

 

אימון המותאם למאפיינים האישיים הייחודיים של כל מתאמן 

 

חיזוק ופיתוח מיומנויות קוגניטיביות החיוניות לענף הספורט בו עוסק הספורטאי

 

הגדלת יכולת הריכוז, הקטנת העייפות המנטלית המצטברת והגברת יכולת הביצוע היעיל לאורך זמן ממושך

 

עלייה הדרגתית ברמת הקושי הנדרשת, המספקת חיזוקים חיוביים ומעצימה את תחושת הסיפוק והמוטיבציה של המתאמן

 

רכישת מיומנויות חדשות ושיפור מיומנויות קיימות

 

שיפור חלוקת הקשב, הגדלת היכולת לסנן נתונים רבים בו-זמנית, לבצע הערכות מורכבות ולקבל החלטות

 

אימון המטפל במקביל ברובד הקוגניטיבי והנוירולוגי של המתאמן

 

שיפור התיאום והסנכרון בין המערכות המוטוריות, הקשביות והקוגניטיביות של המוח. חלק גדול מהתרגילים נעשים בתנועה והמערכות המוטוריות, הקשביות והקוגניטיביות של המוח מאותגרות לשפר את הקורדינציה ואת התיאום והסנכרון ביניהן - בדיוק כמו במרבית המטלות והתפקוד היומיומי שלנו

 

אימון רב-שכבתי המשתמש במגוון של טכניקות טיפוליות וכלים טכנולוגיים מתקדמים, למקסום השפעת האימון על כל מתאמן, לאימון מיומנויות ספציפיות ולחיזוק מרכיבים ויזואליים, שמיעתיים או קשביים ממוקדים.  

 

אימון המתאים לכל גיל, מילדים צעירים ועד קשישים

 

סימולציות המדמות מצבים בהם נתקל המתאמן בחיי היומיום ומגבירות את יכולת התפקוד וההתמודדות שלו. בזכות מרכיב התנועתיות בעבודה ניתן למשל לאתגר ספורטאים, אנשי במה ובידור ולהפעילם בדופק גבוה ובמצבי לחץ שונים - בדומה למה שמתרחש בסביבת התפקוד הטבעית שלהם.

 

כלים ושיטות

מתודת האימון של Infinity Mind משלבת בין שיטות טיפוליות וכלים מדיסציפלינות מגוונות, לצורך השגת אפקט טיפולי מרבי ומיצוי הפוטנציאל הגלום בכל מתאמן:

bottom of page